poniedziałek, 5 listopada 2012

domowe maski do skóry tłustej i trądzikowej

W kosmetykach dostępnych w sklepie w większości jest miód, jogurt, owoce, warzywa i masa konserwantów, które wcale nie służą naszej skórze, często powoduje alergię i przez to pogorszenie stanu skory. Po co przepłacać skoro z produktów, które mamy w domu lub są dostępne za kilka złotych można sobie szybko zrobić domowe kosmetyki :)

Maseczka banana i avocado 
Składniki:
1 mały banan
1 małe awokado
2 łyżki stołowe naturalnego jogurtu
2 - 3 krople witaminy E

• Miksujemy razem banana i awokado do uzyskania jednolitej masy, dodajemy jogurt i witaminę E miksujemy ponownie do uzyskania jednolitego koloru.
• Maseczkę nakładamy na przemytą twarz i pozostawiamy na 10 do 25 minut (zależnie od wrażliwości naszej skóry).
• Zmywamy maseczke z twarzy i po osuszeniu skóry nakładamy krem nawilżający.


Maseczka z ogórka
• Ogórek cały ze skórką pokrojony w plasterki układamy na twarzy, pozostawiamy na 10 - 15 minut. Jeżeli zamierzamy maseczkę położyc na dekolcie ogórek możemy zetrzeć na tarce, uzyskamy silniejsze działanie maseczki (na twarzy plasterki sprawdzają się lepiej, maseczka nie spływa)
• Zmywamy maseczkę wodą.
Maseczka przeznaczona do skóry tłustej, ma działanie nawilżające i wybielające.



Maseczka z marchwi 
• Marchewkę ścieramy na drobnej tarce. Lekko odsączamy żeby sok nie ciekł lub do marchwi dodajemy trochę mąki żeby związać sok. Nakładamy na twarz i pozostawiamy na ok. 10 - 20 minut.
• Zmywamy maseczkę wodą.
Maseczka przeznaczona do skóry tłustej. Maseczka lekko barwi skórę dając efekt opalenizny. Nie należy używać tej maseczki zbyt często ponieważ silnie wysusza skórę.


 peeling z papai
Składniki: jeden mały owoc papai
Przygotowanie: Wykrawamy miąższ z owocu, usuwamy pestki, kroimy na małe kawałki i rozdrabniamy w mikserze do uzyskania jednolitej papki.
Uzyskana w ten sposób masa wystarczy na kilka zabiegów pod warunkiem że będzie przechowywana w lodówce.
Do jednego zabiegu użyjemy nieco więcej niż pół łyżeczki od herbaty.
Maseczkę rozprowadzamy równomiernie na skórze twarzy i pozostawiamy na 10 do 20 minut zależnie od wrażliwości naszej skóry im skóra wrażliwsza tym krótszy czas działania maseczki.
Najlepiej zrobić próbę czy nie mamy uczulenia na papaję.
Maseczka sprawdza się jako peeling do twarzy i dekoltu.
Badania naukowe ujawniły że papaja jest jednym z najlepszych peelingów naturalnych. Papaja zawiera silny enzym papainę która rozpuszcza oleje i usuwa martwe komórki skóry.


MASECZKA DROŻDŻOWA
Genialny sposób na wypryski. Drożdże (wystarczy ćwierć kostki dostępnej w każdym sklepie spożywczym) należy zmieszać z wodą lub z sokiem z cytryny. Gęstą masę nakładamy na twarz i czekamy aż skrzepnie. Dla osiągnięcia trwałych efektów maseczkę powinno się stosować 1 -2 razy w tygodniu.

Świetnie działa codzienne łykanie kawałka drożdży (wystarczy płaska łyżeczka). Nieprzyjemny posmak można zneutralizować, rozpuszczając je w kubku mleka lub kakao, ważne jednak, żeby napój nie był zbyt gorący.

MASECZKA Z MIODU, MĄKI I BIAŁKA
Z białko z jednego jajka należy ubić pianę. Mieszamy ją z łyżką miodu pszczelego i łyżką razowej mąki pszennej. Papkę nakładamy na pół godziny.

Żeby specyfiki lepiej działały, przed nałożeniem maseczki warto zrobić sobie kilkuminutową parówkę i przede wszystkim - dobrze oczyścić twarz, na przykład zrobić delikatny peeling. Wtedy składniki odżywcze łatwiej się wchłoną.

Maseczka z porzeczek:
2-3 kiście czerwonych i białych porzeczek, łyżeczka mąki ziemniaczanej. Rozgnieć porzeczki, odsączyć sok, zmieszać z mąką. Papkę nałożyć na twarz, zmyć po 20 min.
Zamyka rozszerzone pory przy tłustej cerze. Nie nadaje się dla cery naczynkowej.


Maseczka miodowo-jabłkowa:
1 łyżka płynnego miodu, jabłko.
Zetrzeć drobno jabłko i zmieszać z płynnym miodem. Przygotowaną masę nałożyć na twarz na 20 min., następnie spłukać letnią wodą.
Maseczka usuwa zanieczyszczenia skóry i wygładza cerę

Maseczka z ziemniaka – przeciw błyszczącej skórze:
Rozgnieciony, ugotowany ziemniak zmieszać z 2 łyżkami zimnego mleka i kilkoma kroplami soku z cytryny. Rozłożyć na twarz, po 10 min. zmyć.



 Maseczka z maki 
Ok. 2 łyżki maki zmieszać z łyżeczką miodu i dodawać powoli (ciągle mieszając) ciepłą herbatę rumiankowa, aż powstanie pasta. Nałożyć ja na twarz, po 15 min. zmyć letnia woda.
Maseczka wygładza i oczyszcza skore tłustą i mieszana.

Maseczka maślankowa:

1/2 szklanki maślanki, 1/2 szklanki mleka, 2 łyżki migdałowych otrębów, trochę świeżego soku z ogórków. Maślankę zmieszać z sokiem z ogórka i otrębami. Nałożyć na twarz, szyję i dekolt na pół godziny. Następnie dobrze spłukać


Maseczka z pomidorów 
Maseczka działa antybakteryjnie i rozjaśniając  1 dojrzały pomidor zmiksować z 2 łyżkami jogurtu. Nałożyć na twarz (oczy i usta pominąć). Po 10 min. zmyć ciepła woda.


Maseczka jogurtowa 

2 łyżki jogurtu naturalnego zmieszać z łyżeczką miodu i/lub kilkoma kroplami oliwy z oliwek, łyżeczką soku z cytryny i/lub łyżeczką herbaty rumiankowej. 20 min. trzymać na twarzy, zmyć dużą ilością cieplej wody


Maseczka malinowa:
Leczy zmiany trądzikowe, oczyszcza cerę z zaskórników i krost, zamyka pory, działa ściągająco. Ok. 10 malin rozgnieć na masę. Nałożyć na twarz i zmyć po 15 min. Przemyć twarz łagodnym tonikiem.

Maseczka z cebuli:
Dla cery trądzikowej doskonała jest maseczka z ugotowanej cebuli, roztartej na miazgę i wymieszanej z łyżką mąki ziemniaczanej. Maseczkę nałożyć na twarz na ok. 30-45 minut i zmyć herbata rumiankowa.

Maseczka oczyszczająca z płatkami owsianymi i żółtkiem: 
1 łyżkę miodu wymieszaj z 1 żółtkiem. Dodaj 1 łyżeczkę mąki owsianej lub drobniutko zmielonych płatków owsianych. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nałóż papkę na oczyszczoną skórę twarzy. Zmyj letnią wodą po 20 minutach. Taką maseczkę możesz stosować nawet kilka razy dziennie. 



Peeling oczyszczający z dodatkiem cytryny i migdałów:
 1 łyżkę miodu wymieszaj z 1 łyżeczką soku ze świeżej cytryny. Dodaj 2 łyżeczki zmielonych migdałów. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nakładając na oczyszczoną skórę twarzy wykonuj jej jednoczesny masaż, przez delikatne pocieranie przygotowaną papką. Po 10 minutowym masażu skóry, spłucz ją letnią wodą






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz