piątek, 11 stycznia 2013

smażone krewetki

To danie bardzo proste i szybkie, jedyny problem to świeże krewetki w pancerzykach. Pozostałe składniki to masło, czosnek, cebula, natka z pietruszki lub bazylii, sól, pieprz i sok z cytryny. Można dodać sosu tabasco, lub wina białego wytrawnego.

Przygotowanie wygląda tak:

Krewetki opłukać i oczyścić, czasami są już gotowe do spożycia. Można to poznać po nacięciu wzdłuż grzbietu. Jeśli go nie ma należy każda krewetkę naciąć wzdłuż grzbietu i wyjąć czarna żyłkę - to przewód pokarmowy krewetki - raczej nie chcemy tego jeść. Nie jest to trujące, ale zawiera...produkty przemiany materii, czyli to co zostało z tego co żywa krewetka zjadła...Mam nadzieję, że to przekona was do zabawy w oczyszczanie krewetki. Jeśli nie to nic się nie stanie jak zjecie taka cała krewetkę.

Cebule i czosnek wrzucić na rozgrzane masło. Dodać krewetki, smażyć po kilka minut z każdej strony - maja zmienić kolor. Dodać pozostałe składniki. Całość wyłożyć na talerz i jeść rękami. Obsługa takiej krewetki jest taka: najpierw oderwać głowę, a potem pancerzyk rozpoławiając go od strony odnóży. Na koniec oderwać ogon i nóżki. Obtoczyć w sosie i jeść. Pyszne i szybkie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz